• JEŻYNKI

• Program Zdrowe Przedszkole

W ramach programu grupa Jeżynki realizuje następujące zagadnienia:

1. Przedszkolaki znają zdrowia smaki  - kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz profilaktyka nadwagi.

2. Trzymaj się prosto! - profilaktyka wad postawy.

3. Wesoły przedszkolak - zajęcia z arteterapii czyli wychowanie przez sztukę, uwrażliwianie na nią poprzez działąnia twórcze z dziedziny muzyki, plastyki, teatru.

4. Pięknie mówię - profilaktyka logopedyczna.

5. Mama, Tata czyta mi, dlatego mam bajkowe sny - wspieranie czytelnictwa dzięki współpracy z biblioteką miejska, praca z bajką terapeutyczną jako narzędziem w pokonywaniu trudności.

6. Mamo, Tato już wiem jak być bezpiecznym - kształtowanie właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, prowadzenie zajęć uświadamiających co niesie dane zagrożenie i jak sobie radzić w trudnych warunkach.

7. Czysto wokół nas mamy, bo segregujemy śmieci i sprzątamy - propagowanie zachowań ekologicznych, budzenie przywiązania do przyrody i troski o nią poprzez działąnia takie jak: akcja sprzątania świata, segregacja odpadów, zbiórka makulatury, baterii, elektrośmieci, nakrętek.