• BORÓWKI

• Zdrowe Przedszkole

• W grupie BORÓWKI systematycznie realizowane są założenia przedszkolnego programu "Zdrowe Przedszkole":

1. Przedszkolaki znają zdrowe smaki - kształtowanie właściwych nawykó żywieniowych i profilaktyka nadwagi.
            2. Trzymaj się prosto! - profilaktyka wad postawy.
            3. Mamo, tato pobawmy się razem! - zapoznanie z Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
            4. Wesoły przedszkolak - arteterapia.
            5. Pięknie mówię - profilaktyka logopedyczna.
            6. Mama, tata czyta mi, dlatego mam bajkowe sny - wspieranie czytelnictwa; bajkoterapia, jako narzędzie w pokonywaniu lękó i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.
            7. Mamo, tato, już wiem jak byc bezpiecznym - kształtowanie właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia.
            8. Czysto wokół nas mamy, bo segregujemy śmieci i sprzątamy - propagowanie zachowań ekologicznych, budzenie przywiązania do przyrody i troski o nią.